Múzeumok Éjszakája a Planetáriumban

Kedves Látogatók!

Elkészült a programunk az idei Múzeumok Éjszakája rendezvényre!

Tájékoztatjuk a kedves érdeklődőket, hogy a tavalyi nagy érdeklődésre való tekintettel, az előadásokat és a filmvetítéseket óránkénti/félóránkénti turnusok formájában valósítjuk meg. Ezek a programok ELŐZETES REGISZTRÁCIÓhoz kötöttek, jelentkezni telefonon és e-mailben lehet (lásd alul). Amennyiben egy turnusra előzetes jelentekezés alapján beteltek a helyek, úgy arra a csak a helyszínen érdekélődő látogatóinkat sajnos nem tudjuk beengedni.

Aggodalomra azonban semmi ok, mert a távcsöves programjaink és az udvaron tartott kisebb eseményeink egész éjszaka, regisztráció nélkül is látogathatók!

PROGRAMJAINK:

A történelmi kupolában és az észlelőteraszon:

– 6 órától sötétedésig – naptávcsövezés

– sötétedés után – távcsöves megfigyelés és csillagképtúra

A vetítőteremben (Regisztráció szükséges!):

– 6 órától éjfélig óránkénti turnusokban filmvetítés és élőszavas planetáriumi előadás (beosztást lásd a mellékelt képeken)

Az Egri József előadóteremben (Regisztráció szükséges!):

– varázsgömbös és űrkutatással kapcsolatos előadások félórás és órás turnusokban (beosztást lásd a mellékelt képeken)

Az emeleti előadóteremben (Regisztráció szükséges!):

– 9 órától: Dr. Hegedüs Tibor (Szegedi Tudományegyetem Bajai Obszervatóriuma – Csillagvizsgáló) – Magyar csillagászat Türr István idejében

Az udvaron:

– fényjáték

– Vidovits Iván zenés műsora

– és egyéb apróságok

A rendezvényre szeretettel várunk minden érdeklődőt! Fedezzük fel együtt a csillagos égbolt rejtelmeit!

Érdeklődés és jelentkezés programjainkra (június 20, 12 óráig):

Tel: +36/20-231-5515

E-mail: bmlcsillagleso@gmail.com

Támogassa Ön is a Bajai Obszervatórium Alapítványt adója 1%-ával! Adószám:19047001-1-03

X