Kedves Látogatók!
Elkészült a programunk az idei Múzeumok Éjszakája rendezvényre!
Tájékoztatjuk a kedves érdeklődőket, hogy a tavalyi nagy érdeklődésre való tekintettel, az előadásokat és a filmvetítéseket óránkénti/félóránkénti turnusok formájában valósítjuk meg. Ezek a programok ELŐZETES REGISZTRÁCIÓhoz kötöttek, jelentkezni telefonon és e-mailben lehet (lásd alul). Amennyiben egy turnusra előzetes jelentekezés alapján beteltek a helyek, úgy arra a csak a helyszínen érdekélődő látogatóinkat sajnos nem tudjuk beengedni.
Aggodalomra azonban semmi ok, mert a távcsöves programjaink és az udvaron tartott kisebb eseményeink egész éjszaka, regisztráció nélkül is látogathatók!
PROGRAMJAINK:
A történelmi kupolában és az észlelőteraszon:
– 6 órától sötétedésig – naptávcsövezés
– sötétedés után – távcsöves megfigyelés és csillagképtúra
A vetítőteremben (Regisztráció szükséges!):
– 6 órától éjfélig óránkénti turnusokban filmvetítés és élőszavas planetáriumi előadás (beosztást lásd a mellékelt képeken)
Az Egri József előadóteremben (Regisztráció szükséges!):
– varázsgömbös és űrkutatással kapcsolatos előadások félórás és órás turnusokban (beosztást lásd a mellékelt képeken)
Az emeleti előadóteremben (Regisztráció szükséges!):
– 9 órától: Dr. Hegedüs Tibor (Szegedi Tudományegyetem Bajai Obszervatóriuma – Csillagvizsgáló) – Magyar csillagászat Türr István idejében
Az udvaron:
– fényjáték
– Vidovits Iván zenés műsora
– és egyéb apróságok
A rendezvényre szeretettel várunk minden érdeklődőt! Fedezzük fel együtt a csillagos égbolt rejtelmeit!
Érdeklődés és jelentkezés programjainkra (június 20, 12 óráig):
Tel: +36/20-231-5515
E-mail: bmlcsillagleso@gmail.com

